Луцька міська клінічна
стоматологічна поліклініка
пр. Волі, 3924-05-60
вул. С. Бандери, 672-30-50

Терапія

Пацієнти нашого закладу найчастіше потребують терапевтичної стоматологічної допомоги. Терапевтичне лікування є основою без якої неможливе проведення якісного протезування, ортодонтичного лікування, пародонтологічного лікування, імплантації. Від того, наскільки якісним буде цей фундамент, багато в чому залежить кінцевий результат лікування.

Уся діяльність лікарів-терапевтів поліклініки в першу чергу спрямована на профілактику стоматологічних захворювань. Профілактичні міроприємства для дорослого населення - запобігання ускладненого карієсу.

З цією метою лікарі проводять усі необхідні лікувально-профілактичні заходи. В тому числі навчання індивідуальної гігієни.

У лікуванні початкових форм карієсу широко застосовуються малоінвазивні технології лікування: - інфільтрація карієсу за допомогою матеріалу «Айкон»; - тонельні реставрації.

Використовуючи сучасну стоматологічну апаратуру та обладнання, а також матеріали й інструменти провідних європейських фірм, лікарі-терапевти мають можливість не лише вміло та своєчасно лікувати загальновідомі захворювання твердих тканин зуба, а й виконувати високоестетичні реставрації. Впровадження новітніх технологій дозволяє відновити анатомічну форму та колір зуба, або провести реконструкцію зубного ряду з повним відновленням косметики та функції без наступного протезування.

З ціллю постановки діагнозу проводиться одонтодіагностика апаратом «EDU» Sybron Endo.

Метою ендодонтичного лікування є збереження ураженого зуба і запобігання розвитку запальних процесів на верхівці кореня. Лікарями-терапевтами поліклініки застосовується передові техніки обробки кореневих каналів обертовими інструментами з нікель-титанового сплаву.

Для видалення інфікованого дентину, стерилізації системи кореневого каналу застосовується ультразвукова обробка за допомогою п’єзоелектричного скейлера «Sateleс Newtron X5» (виробництво Франція) та лазерне випромінювання діодного лазера «Picasso Lite Plus» (США) в імпульсному режимі. Лікування зубів з проблемними непрохідними каналами проводиться методом депофорезу гідроокису міді-кальцію за допомогою апарату «Оригінал П» (Німеччина). Усі ендодонтичні втручання лікарі-терапевти мають змогу проводити з використанням операційного мікроскопу «Seiler IQ», який дає трьохступеневе збільшення у 12,5 разів, що зводить ризик виникнення ускладнення до мінімума, особливо при повторному ендодонтичному втручанні. Надійна обтурація системи кореневих каналів досягається роботою з термопластичною гуттаперчею з використанням систем «Ендопілот» або «Термофіл».

Для контролю якості лікування, особливо після пломбування кореневих каналів, обов`язково проводиться рентгенологічне обстеження на самому прогресивному та сучасному обладнанні: радіовізіографі, ортопантомографі (виробництва Фінляндія) та на конусно-променевому комп’ютерному томографі.

Поряд з ортопедичними методами відновлення цілісності зубощелепової системи, існує альтернативний метод, який дозволяє лікарю надавати пацієнтам кваліфіковану допомогу. На терапевтичному прийомі – це прямі реставрації, реконструкції фронтального та бокових відділів зубощелепової системи, виготовлення адгезивних мостовидних конструкцій з використанням скловолоконних систем.

Лікування захворювань пародонту – це цілий комплекс процедур, спрямованих на усунення причин захворювання та рецидивів у майбутньому. У комплексному лікуванні захворювань тканин пародонту для усунення місцевих подразників наші лікарі-пародонтологи використовують п’єзоелектричні та ультразвукові скейлери. Для очищеннь вмісту пародонтальних кишень з метою ліквідації вогнища запалення ясен, проводиться закритий кюретаж пародонтальних кишень кюретками Грейсі. В комплексі лікування локальних та генералізованих парадонтитів широко застосовується система «Вектор Паро» (Німеччина), завдяки чому очищаються від бактерій і нальоту під ясеневі ділянки, зникає кровоточивість ясен на тривалий період. Для стимуляції регенеративних процесів слизової оболонки порожнини рота та для корекції вуздечки і зубоясеневих сосочків застосовується діодний випромінювач (лазер «Picasso», виробництво США). Стерилізацію інфікованих ділянок зубощелепової системи з метою лікування слизової оболонки, тканини пародонту, кореневих каналів проводиться озонуванням за допомогою генератора озону «Ozone DTA». Даний апарат знайшов застосування у лікуванні та профілактиці захворювань твердих тканин зуба.

Для відновлення тканин пародонта і слизової оболонки порожнини рота пошкоджених внаслідок хірургічних втручань або запальних процесів лікарі-пародонтологи проводять плазмо терапію. Внаслідок чого активуються процеси загоєння і підвищується імунітет у порожнині рота.

Звичайно, самі поширені методи естетичного стоматологічного лікування серед молоді не залишили наших лікарів-терапевтів осторонь. З кожним днем збільшується кількість пацієнтів, бажаючих отримати досконалу білосніжну посмішку професійною відбілювальною системою «Zoom П» , яка освітлює зуби на 7-8 тонів. Коли потрібно відбілити на 3-5 тонів використовують систему «Best», «Magic Smailе» при мінімальному ризику і вартості. Крім цього проводиться лазерне відбілювання апаратом «Picasso Lite Plus» (США), що дає тривалий та ефективний результат не пошкоджуючи структуру зубів і спрощує реставраційні процедури. У своїй роботі ми використовуємо стоматологічну продукцію найвідоміших світових виробників.

Скорочений перелік допомоги, яку надає лікар-терапевт: